Lingivihjeid: isuäratavaid söögi-joogiretsepte internetist

0

Hea söök ja jook on paljudele meist südamelähedane. Toiduvalmistamiseks saab ideid ammutada ning õpetusi lugeda hõlpsasti ka internetist. Järgnevalt mõningad viited nii eesti- kui inglisekeelsetele söögi- ja joogilehtedele, kus vajalikku infot või väärt ideid leida.

Head retseptikogud internetis
pasta.jpgToidutaresuur eestikeelne retseptikogu, mis sisaldab nii retsepte, artikleid kui ka viiteid, foorumit, kokakooli. Selleks, et omaksid ligipääsu kõigile retspetidele ja saaksid neid ka ise lisada, tuleb end Toidutare kasutajaks registreerida.
Kokaraamat – üks põhjalikumaid eestikeelseid kokaraamatuid, kus lisaks hulgale retseptidele saab lugeda toitlustusalaseid uudiseid, lingikogu ja foorumit.

all recipesüle 4000 inglisekeelse toiduretsepti, mis lisatud veebilehe kasutajate poolt. Lehel leidub muuhulgas ka täpseid videoõpetusi.
epicurious – inglisekeelne veebileht, mis ei koonda ainult hulka retsepte, vaid läheneb söömisele ja toiduvalmistamisele laiemalt. Lugejatele jagatakse soovitusi ja nõuandeid mida, millega koos ja kuidas süüa ning juua (kaasa arvatud videoõpetused), tutvustatakse uusi kokaraamatuid, kättesaadavad on toidu sõnaraamat, foorum ning palju muud toidukultuuri puutuvat. Leht tõelistele kokandushuvilistele.

Toiduteemalised blogid
koogid.jpgmaitse.tv – eestikeelne toidublogi, kus kirjutatakse lisaks toiduretseptidele ka toidufilmidest ning toidukultuurist laiemalt. Huvitav lugemine. Lehelt leiab ka viiteid teistele toidu-teemalistele lehtedele.
Bounteous bites – eestikeelne toidublogi, kus on retspetid ja valmistamiselamus pandud kirja eriti isuäratavalt. Autor räägib iga retsepti juurde ka huvitavat tausta, kuidas ta konkreetse roa või tooraineni jõudis. Soovitav on see blogi avada siiski alles pärast lõunasööki…
Mitmekesi köögis korraga – veel üks eestikeelne toidublogi, kust leitavad retseptid (ära grupeeritud roatüüpide kaupa), aga ka näiteks pilte metsaalustest mustikatest-maasikatest.
Sammud rahulolu poole ja maitseelamusedennekõike magustoitudele keskendunud toidublogi. Muide, lehe lingiribalt leiab hulga viiteid ka inglise-, vene- ja soomekeelsetele retseptikogudele.

Nami-Nami – toidublogi, mida peavad eestlased, kuid inglise keeles. Juttu nii retseptidest, kui kogemustest erinevate toiduainetega. Korduvalt on selles blogis olnud juttu näiteks kamast.
101 Cookbooksinglisekeelne retseptiblogi. Retseptid kenasti kategooriatesse jagatud ning väga detailselt lahti seletatud.

Joogid, kokteilid, smuutid
smuuti.jpgDrinksmixerüle 15200 erineva kokteili ja segujoogi retsepti. Sealhulgas leiab ka üle 260 alkoholivaba retsepti. Tasub märkida, et kokteile saab ka hinnata ning autor annab soovituse, millises klaasis jooksi serveerida.
Smoothie recipes – valik inglisekeelseid smuutiretsepte.

– Valik alkoholivabasid kokteile Toidutare retseptiraamatus.
retsept.ee kokteilid – valik nii alkoholiga- kui alkoholivabasid kokteile.
Prike kokteilijookide koguleht üle 18-aastastele, kust leiab õpetuse, kuidas alkoholiga kokteile segada, samuti kümneid kokteilide retsepte.

 

Kommentaarid

 • http://www.maitse.tv Indrek

  Aitüma kiitmast ja viitamast!
  Värskelt alustasime, kõik on alles alguses…

 • http://nami-nami.blogspot.com/ Pille

  Samuti aitäh viite eest! Eestikeelseid retsepte tasub kindlasti vaadata ka Nami-nami retseptikogust (aadress http://nami-nami.ee/), kus hetkel ligi 8000 retsepti. Ja eestikeelsetest toidublogidest ei saa mainimata jätta Pisike ja Pisut Segi blogi aadressil http://thredahlia.blogspot.com/

 • Anonüümne

  Kõige suurem eestikeelne retseptikogu, Nami-nami, on nimetamata… eestikeelsetest blogidest
  http://thredahlia.blogspot.com/
  http://www.pilleriin.ee/toidublog/
  http://toidupildid.blogspot.com/

  Välismaiseid ja inglisekeelseid toidublogisid on oi-oi kui palju, üks ilusam ja parem kui teine.
  Mainitu on aga 101 Cookbooks, mitte 1001!

 • http://bounteous-bites-est.blogspot.com/ Evelin

  Aitäh meelitavate sõnade eest! Eks ma üritan oma parima anda:)
  Liitun Pillega – kindlasti võiksite lisada ka Pisike ja Pisut Segi blogi – igati väärt lugemisvara.

Värske tehnoloogiakraam

Eesti esimene iPhone 6s omanik sai müügipäeva hommikul esimesena oma tuttuue roosa telefoni kullerilt kätte.

Täna hommikul jõudis esimene iPhone 6s esimese eelmüügist ostnu kätte

0

EMT ja Elioni e-poe klient Aleksandra Klentšištševa, kes oma uue roosa iPhone 6s-i eemüülgiööl esimesena soetas, sai selle täna suure tähelepanuga koos ka esimesena kätte. Aitäh Itella ja Omniva toimekale tiimile ka!

Loe edasi
Microsofti aktiivsusmonitori taastulemine – nüüd ühildub see kõigi kolme enam levinud platvormiga. Foto: Microsoft

Microsofti üllatused: aktiivsusmonitor Band oskab lisaks Windowsile suhelda ka iPhone-i ja Android-nutitelefonidega

0

Microsoft on võtnud eeskuju oma suurtest rivaalidest, Apple’ist ning Google’st ( vabandust, Alphabetist) ning astus nüüd nende usinate tootjate hulka, kes omi uusi seadmeid demonstreerivad eraldi kokku kutsutud ajal ning koha. Nüüdseks esituskohaks oli loomulikult New York.

Loe edasi

Populaarsemad teemad

0

Saame tuttavaks: Samsungi uued nutifonid Galaxy Note 5 ja Galaxy S6 Plus

Neljapäeval, 13. augustil kell 18 esitles Samsung New Yorgis oma selle aasta uusi tippmudeleid. Enam ei piisa suurematele tootjatele sellest, et vaid kord aastas tulla rahva ette millegi uue või uudsemaga. Üks kord aastas on hea, aga kaks korda aastas on veelgi parem. See siis vihje korras, et lugejale meelde tuletada: Samsung Galaxy S6 ja S6 Edge on selle aasta kevadised nutitelefonid.

Loe edasi
0

Kasutajakogemus: Sony Xperia Z5 Compact – välkkiire ja väga hea kaameraga

„Mulle meeldis, et telefon on välkkiire,“ räägib Sony Xperia Z5 Compacti esimesest kasutuskogemusest ajakirjanik ja toimetaja Margus Mihkels. „Ei vaevunudki tehnilisi andmeid vaatama, aga näib, et protsessor on väga võimas. Samas tundus, et võimsusele maksab lõivu mugavus – juba kümnesekundilise video vaatamisega läks telefon tuntavalt kuumaks.“

Loe edasi